Erb Karfíků

Ing. Vratislav Novák
tel. 604 273 035
       737 530 534
e-mail:
  karfikuvdvur@email.czKoštická medovina

Medovina

Medovina je starobylý kvašený nápoj připravený z medu, s přídavkem různých bylinných směsí nebo koření. Obsahuje 12%-18% alkoholu.

Medovina bylinná,je nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 22 druhů vzácných bylin a 2 druhů exotických koření. Výrazná dominantní hořká bylinná chuť z něj činí atraktivní aperitiv. Obsahuje 18% alkoholu.

Medovina mandlová,je bylinný nápoj vyrobená z prvotřídního medu, 18 druhů vzácných bylin, přísad a pravých mandlí. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování mandlí, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s atraktivní vůní mandlí, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin. Tento nápoj obsahuje 18% alkoholu.

Medovina ořechová,je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 17 druhů vzácných bylin a pravých vlašských ořechů. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování vlašských ořechů, která se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin. Tento nápoj má 18% alkoholu.

Medovina hrušková,je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, z několika druhů vzácných bylin a hrušek. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování, který se prolíná s jemnou chutí vzácných bylin. Sladká vyvážená chuť po hruškách spolu s chutí medu tvoří nezapomenutelný zážitek nejen pro ženy. Tento nápoj má 18% alkoholu.

Medovina přírodní,je standardní lehký nápoj vyrobený z medu a 15 druhů klasických bylin podle staroslovanské receptury. Středně sladká medová chuť se prolíná s jemnou bylinnou chutí. Nápoj obsahuje 12% alkoholu.

Medovina zlatá (skořicová),je bylinný nápoj vyrobený z prvotřídního medu, 18 druhů bylin a skořice. Jedinečnou recepturou, jejíž součástí je proces vyluhování skořice, je dosaženo velmi jemné sladké chuti s vůní skořice, která se prolíná s jemnou chutí bylin. Obsahuje 18% alkoholu.

Cena
0,5 l… 132,- Kč vetně DPH

Ovocné mošty

Mošt

Mošty jsou přírodní ovocné nápoje vyrobené klasickou metodou. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě vyčeřena (krom moštů s dužninou), přefiltrována, přepasterována a ihned stočena. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervace si tato přírodní ovocná šťáva uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma. Skleněná láhev je proto tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originalitu tohoto nápoje. Tyto mošty jsou nepřislazované, tedy vhodné pro diabetiky.

Ovocné nektary a nápoje jsou vyrobeny z kvalitních koncentrátů, které se získaly šetrným zahuštěním ovocné šťávy, a proto jsou jejich chuťové vlastnosti obdobné jako u moštů.

Poznámka k výrobkům: doba spotřeby všech našich výrobků je minimálně jeden a půl roku ode dne výroby, datum spotřeby je vždy uvedeno na uzávěru.

Nápoje jsou plněny do skleněných lahví z odlehčeného skla, které jsou nevratné o obsahu 1 000 ml .

Jablečný mošt je čistá přírodní šťáva získaná z jablek . Chuť i aroma jednotlivých šarží se lehce liší podle skladby odrůd a stupně konzumní zralosti. Právě to je dokladem čistě přírodního původu. Jablečná šťáva pozitivně působí na nervový systém, účinně snižuje cholesterol v krvi a je výborná proti onemocnění srdce a cév i proti infarktu. Působí proti únavě. Jablečný mošt není doslazován, proto je vhodný při různých dietách. Je zdrojem vitamínů a vlákniny. Pro svoji lahodnou chuť se používá i jako teplý nápoj, kde je možná stejná příprava jako u svařeného vína. Pro osvěžení jej lze pít s vodou či minerálkou.

Jablečný mošt s dužninou je vyroben stejně jako mošt jablečný, pouze s tím rozdílem, že je zde ponechána dřeňová složka daného ovoce.

Hruškový mošt s dužninou je přírodní šťáva získaná z hrušek , kde se ponechá dřeňová složka daného ovoce. Chuť i aroma jednotlivých šarží se lehce liší podle skladby odrůd a stupně konzumní zralosti. Právě to je dokladem čistě přírodního původu.

Vinný mošt bílý (odrůda Muller Thurgau) - vinné hrozny odrůdy Müller Thurgau jsou sklízeny na vinicích České republiky a jsou zpracovány bez chemických konzervantů tak, aby byly zachovány všechny blahodárné vlastnosti tohoto ovoce.

Vinný mošt červený (odrůda Zweigeltrebe) Vinné hrozny odrůdy Zweigeltrebe jsou sklízeny na vinicích České republiky a jsou zpracovány bez chemických konzervantů tak, aby byly zachovány všechny blahodárné vlastnosti tohoto ovoce.

Švestkový ovocný nápoj najdete na našem trhu jen zřídka. Je vyráběn z kvalitního koncentrátu. Vyvážená chuť si jistě získá své příznivce. Tento lahodný, aromatický nápoj příjemně osvěží, ale i posílí Váš organismus. Švestky obsahují širokou škálu výživově cenných látek s příznivým účinkem na naše zdraví. Švestka působí též preventivně proti rakovině tlustého střeva.

Černý rybíz - Ovocný nápoj z černého rybízu je vyráběn pouze z ovocného koncentrátu, získaného zahuštěním vylisované šťávy z černého rybízu. Ovocný podíl v tomto nápoji je 20%. Přesto je nápoj příjemně aromatický s výraznou, ale velmi příjemnou chutí černého rybízu. Spolu s jablečným moštem a višňovým nápojem patří k nejoblíbenějším a nejvíce prodávaným výrobkům z našeho sortimentu.

Višeňový ovocný nápoj - vyrobeno z višňového koncentrátu. Nejde o 100% šťávu, neboť přímo vylisovaná šťáva má příliš výraznou chuť. Při výrobě je nutno ji ředit vodou a nápoj je pak doslazován cukrem. Nápoj vyrobený ze zahuštěné šťávy (koncentrátu) je v nabídce po celý rok.


100% ovocná štáva, lisovaná za studena, nepřislazovaná bez chemické konzervace.
Pouze pasterováno

Ceník

Jablečný mošt s vlákninou 1l ... 40,- Kč včetně DPH
Jablečný mošt filtrovaný 1l ... 40,- Kč včetně DPH
Hruškový mošt s vlákninou 1l ... 45,- Kč včetně DPH
Višnový mošt 1l ... 45,- kč včetně DPH
Mošt z černého rybízu 1l ... 43,- Kč včetně DPH
Švestkový mošt 1l ... 43,- kč včetně DPH
Vinný mošt bílý 1l ... 70,- Kč včetně DPH
Vinný mošt červený 1l ... 72,- Kč včetně DPH

Tipy na podávání

Naše mošty a ovocné nápoje jsou jako stvořené pro přípravu nejrůznějších koktejlů a míchaných nápojů, alkoholických i nealkoholických. Vyzkoušejte třeba:

Rybízový flip
Ingredience:

 • 50 ml koštického jablečného moštu
 • 2 lžíce grapefruitové šťávy
 • 100 ml koštického ovocného nápoje Černý rybíz
 • minerálka nebo sekt

Tento míchaný nápoj zaručuje dobrou náladu. Dáme do šejkru trochu rozdrceného ledu s jablečným moštem, grapefruitovou šťávou a nápojem z černého rybízu, vše dobře protřepeme. Poté nalijeme do velkých sklenic a dolijeme minerálkou nebo sektem. Ozdobíme tenkým plátkem grapefruitu a hrozínkem rybízu.

Jablečný punč
Ingredience:

 • 3/4 l koštického jablečného moštu
 • 1/4 l vody
 • citronová kůra nebo kousek skořice
 • 2 lžíce škrobové moučky
 • cukr
 • špetka soli
 • 1 dl brandy nebo rumu
 • 4 lžíce rozinek

Rozinky přebereme, propláchneme, spaříme vařící vodou a necháme okapat. Jablečný mošt zahřejeme k varu, přidáme škrobovou moučku rozmíchanou s vodou, citronovou kůru (skořici), sůl, cukr, přivedeme k varu a vaříme asi minutu. Citronovou kůru (skořici) vyjmeme, přidáme rozinky a lihovinu, rozdělíme do sklenic a podáváme

Tekutý štrúdl alias Horké jablko
Ingredience:

 • 1 l koštického jablečného moštu
 • 1,5 lžíce cukru
 • 1 lžíce skořice
 • 1 lžíce hřebíčků
 • 1 lžíce vanilkového cukru

Nejdříve smícháme jablečný mošt a normální cukr a dáme vařit. Mezitím v menším množství vody svaříme skořici, hřebíček a vanilkový cukr, poté scedíme. Nakonec směs moštu a cukru smícháme s odvarem ze skořice, hřebíčku a vanilkového cukru.

Dětský malinový fizz
Ingredience:

 • 100 ml koštického jablečného moštu
 • 200 g čerstvých malin
 • 1 lžíce citronové šťávy
 • několik kostek ledu (pro malé děti vynecháme)
 • asi 1/2 l sodovky
 • snítka omyté čerstvé máty

Maliny, jablečný mošt a šťávu krátce mixujeme v mixéru, pro větší děti na osvěžení také roztlučený led a znovu krátce promixujeme. Fizz rozlijeme do sklenic, dolijeme dobře vychlazenou sodovkou, ozdobíme lístky svěží máty. Vhodný zdravý přírodní nápoj pro horké dny i letní dětské slavnosti.Lupa
....