Erb Karfíků

Ing. Vratislav Novák
tel. 604 273 035
       
e-mail:
  karfikuvdvur@email.czKoupele

Rehabilitace

Vířivka

S vířivou vanou si dopřejete relaxaci a zdraví. Voda jako taková, je skvělým rehabilitačním prostředkem. Mějte však na mysli, že k účelné masáži pomocí vířivých proudů, patří i fáze oddechu, která slouží na zpracování podnětů. Je proto vhodné po pobytu ve vířivce odpočívat.

Hydromasáží dochází při úplném a hřejivém uvolnění těla ke zvýšenému krevnímu oběhu a rozšiřování krevního řečiště, což má za následek snížení krevního tlaku. Zároveň napomáhá k urychlení látkové výměny a několikanásobnému zvýšení okysličení krevních buněk.

Historie vířivek

Užívání vířivek započalo ve starověkém Egyptu. Výhody vodoléčby byly známé pro všechny velké světové kultury a to již před několika tisíci let. Vhodný typ vířivých van vznikl v roce 1968, není to tedy tak dlouho.

Účinky vířivek na lidské zdraví:

 • masáž - odstraňuje stres, uvolňuje, zmírňuje napětí svalů
 • teplo - urychluje zotavení při poškození tkáně, zlepšuje krevní oběh
 • vztlak - uvolní páteř, klouby

Přísady do koupele:

Mořské řasy

Vynikající jsou při kožních problémech, u ekzémů, vysoký obsah minerálů podporuje látkovou přeměnu a prokrvení.

Uplatní se také u neurologických onemocnění, při snížené hybnosti. Příjemná vůně uklidňuje nervy, osvěžuje, pomáhá při únavě a při depresi.

Květy horských luk

Olej z lučních květů v sobě obsahuje výtažky mnoha rostlinek, např. řebříček (Achillea millefolium), řepík, šťovíky, svízel (Galium verum), pampeliška (Taraxacum officinale), arnika (Arnica montana), jitrocel (Plantago lanceolata ) a další.

Olej pomáhá při revmatických bolestech a ztuhlosti, při bolestech v kříži, při zánětu nervu, při svalových bolestech, u zánětu šlach.

Silice povzbuzují dýchání, látkovou přeměnu, podněcují pocení, účinkují příznivě na sekreci trávících šťáv (řebříček).

Přírodní koupel na klouby a záda

Tato bylinná koupel je určena především pro ošetření opotřebených a bolavých kloubů a pro uvolnění ztuhlého svalstva zad. Svým složením bude v koupeli pomáhat organismu při různých problémech s pohybovým aparátem. Můžeme využít:

 • při revmě, dně, zánětlivých stavech páteře a kloubů
 • také jen při únavě, pro osvěžení svalů - zklidňuje namáhaná místa
 • podporuje prokrvení a zdravou funkci kloubů
 • pomáhá vypořádat se s únavou a stresem

Přírodní koupel na lymfatický systém

Dnes se čím dál tím víc ukazuje význam správného oběhu a čistoty lymfy. Způsob života dnešního člověka zhoršuje vlastnosti a znečištění lymfy a také skutečnost, že bylin pro řešení tohoto problému vnitřně není mnoho, dává nám naději u tohoto využití koupelí ke zlepšení stavu lymfy a tím i celkového zdravotního stavu člověka. Významná je skutečnost, že při zevním použití v koupeli mohou být využity některé byliny, které jsou v tomto procesu významné.

Tato bylinná koupel má blahodárný účinek na lymfatické tkáně.

 • pomáhá odvádět z těla škodlivé zplodiny metabolizmu a udržovat metabolickou rovnováhu.
 • posiluje obranné reakce a odolnost organismu
 • podporuje prokrvení a zdravou funkci kloubů
 • podporuje revitalizaci životních sil

Přírodní koupel - nervy, zklidnění

Tato bylinná koupel působí blahodárně na nervovou soustavu. Je sestavena z výluhů z bylin, které nám umožní relaxovat, lépe zvládnout stres, nabudit organismus pro zvládnutí dnešní náročné doby na organismus člověka.

 • zklidňuje podrážděné nervy
 • zvolňuje psychické napětí
 • pomáhá překonávat stresy
 • podporuje dobrou náladu
 • příznivě působí při stavech skleslosti a úzkosti
 • je vhodná u osob, které často trpí bolením hlavy a migrénami

Alpský kamenný olej

Alpský kamenný olej je vysoce kvalitní čistý přírodní produkt rozpustný ve vodě.

Pomáhá zmírňovat bolesti při akutních i chronických onemocněních pohybového ústrojí (artróza, artritida) a zlepšuje pohyblivost kloubů. Díky vysokému obsahu organicky vázané síry působí zároveň protizánětlivě na problematickou pleť, zvláčňuje suchou a citlivou pokožku, prokrvuje a obnovuje přirozený kožní film. Účinné látky obsažené v olejové břidlici, takzvané „léčivé dědictví moře“, pocházejí z pravěkých mořských rostlin a živočichů. Síla a harmonické složení kamenného oleje působí blahodárně na lidské zdraví: pomáhá ve formě koupelových olejů.

Charakteristická a pro někoho možná ne úplně přitažlivá organická vůně kamenného oleje je směsicí léčivých účinků zemitého bahna a posilujících minerálů z těl mořských živočichů.Lupa
....