Erb Karfíků

Ing. Vratislav Novák
tel. 604 273 035
       737 530 534
e-mail:
  karfikuvdvur@email.czKoštické likéry

Likéry

Výroba likérů počala před staletími, kdy se oddělily od bylinkářské medicíny, často připravované mnichy, tak jako Chartreuse či Benediktýnka. V Itálii byly likéry vyráběny již v 13. století.

Likér je sladký alkoholický nápoj, který je ochucený ovocem, bylinkami či jinými plody, kořením a někdy i smetanou. Hořké likéry obsahující hořké rostlinné látky mají příznivý účinek na lidský organismus. Slovo likér pochází z latinského liquifacere, což znamená rozpustit. Likéry se připravují vyluhováním příměsí spolu s dalšími aromatickými a chuťovými přísadami ve vodě nebo lihu s přidáním cukru. Některé likéry jsou připravovány destilací aromatických a ochucovacích surovin.

Ořechový likér se získává vyluhováním nezralých plodů ořešáku vlašského s přísadou koření a bylin v destilátu. Přírodní hořkost dolaďuje velmi jemné doslazení, takže zráním získává likér vyváženou chuť s kořenito-ořechovým nádechem.

Višnový likér se získává vylouhováním vypeckovaných višní v destilátu s přísadou bylina a koření. Následně je jemné doslazena. Vyniká svou originální vyváženou chutí. Griotka se nebarví.Má totiž krásnou,tmavočervenou barvu, kterou jí dodává přírodní višňová šťáva.

Pivní likér připravujem z pivního 17 ležáku z pivovaru Chýně. Liker je jemně doslazen vanilkovým cukrem tak aby vynikla jeho mírně nahořklá chut s nádechem po pivu.

Mátový likérLikér z máty peprné přináší jedinečnou svěžest máty a zaručuje osvěžující a povzbuzující účinky. Tento mátový svěží likér je vyroben tradiční metodou s použitím máty a bylin. Následně je macerován ve speciálních nádobách, ve kterých dozrává po mnoho měsíců.

Anýzový likérKlasický a oblíbený likér našich babiček a dědečků vyrobený ze semen anýzu, dalšího koření a bylin. Vyrábí se macerací ve speciálních nádobách, ve kterých dozrává po mnoho měsíců. Čistá a svěží chuť odhalí svoji plnou krásu, pokud likér lehce naředíte čistou pramenitou vodou s kostkou ledu. Víte, že se anýz v lidovém léčitelství používal při léčbě suchého kašle a také jako zklidňující prostředek při střevních problémech a nadýmání?

Jeřabinový likérLikér vzniká macerací jeřabin ve speciálních nádobách, ve kterých dozrává po mnoho měsíců. Jeho základ tvoří vysoké procento jeřabinové šťávy s kořenitou, natrpko sladko hořkou chutí, má oranžovo-červenou barvu a svěží jiskru. Podává se vychlazený v likérových skleničkách, jeho vhodné využití je též v kombinaci se zmrzlinami.

Mandlový likér Likér se získává macerací mandlí a směsi koření v lihu a nasledně se přidává hořké a sladké mandlové aroma. Likér má jemně nahořklou chut po mandlích. Pro likér je charakteristická jantarová barva a příjemný mandlový buket.

Šípkový likér K přípravě jsou potřeba očištěné a podrcené šípky, které se několik týdnů macerují spolu se směsí koření. Poté se přidá cukr a vše se přefiltruje. Likér by měl mít zlatožlutou, nezkalenou barvu a plnou chut.

Ceník

Ořechový likér 0,5L. 21,4% 160,- včetně DPH
Višnový likér 0,5L. 13,0% 160,- včetně DPH
Pivní likér 0,5L. 19,8% 160,- včetně DPH
Mátový likér 0,5L. 24,7% 160,- včetně DPH
Anýzový likér 0,5L. 25,1% 160,- včetně DPH
Jeřabinový likér 0,5L. 19,8% 160,- včetně DPH
Mandlový likér 0,5L. 25,1% 160,- včetně DPH
Šípkový likér 0,5L. 19,8% 160,- včetně DPH

Koštická kosmetika

Fotka Fotka

sprchový gel Borůvkový - Borůvky patří mezi druhy čerstvého ovoce s nejvyšším obsahem antioxidantů. Napomáhají omezovat problémy napáchané volnými radikály, o nichž se předpokládá, že způsobují onemocnění a urychlují proces stárnutí. Je tedy vhodný pro každodenní použití. Po osprchování zůstane pokožka hebká a příjemně provoněná ovocnou vůní.

čerstvé mýdlo s glycerinem Borůvkové - Určená pro mastnou a smíšenou pleť ale i na normální, ale i problémovou pokožku. Zvýšený obsah glycerinu napomáhá k hojení akné, upravuje mastnou pleť, zanechává pokožku jemnou a vláčnou. Mýdla mají anti-bakteriální vlastnosti, napomáhají hojení plísňových onemocnění na těle.

sprchový gel Jahodový - Krémový sprchový gel s vůní jahody. Jemný prostředek osobní hygieny vhodný pro mytí celého těla. Obsahuje kvalitní ošetřující olivový olej a ovocný extrakt z Citrus Limonum, jehož součástí jsou AHA kyseliny a další prospěšné látky, které v komplexu napomáhají ochraně před nadměrným vysušováním a podrážděním pokožky při mytí a jejímu udržování v hebkém a jemném stavu.

čerstvé mýdlo s glycerinem Jahodové - Ručně vyráběné jahodové mýdlo Jemné toaletní mýdlo s glycerinem a extraktem z jahod. Myje šetrně a účinně pokožku celého těla bez jejího nadměrného vysušování.

Ceník

sprchový gel borůvkový 300ml.82,- včetně DPH
sprchový gel jahodový 300ml.82,- včetně DPH
čerstvé mýdlo s glycerinem borůvkové 100g.77,- včetně DPH
čerstvé mýdlo s glycerinem jahodové 100g.77,- včetně DPH
balíček mýdlo + sprchový gel 164,- včetně DPH


Lupa
....